Пријава/Регистрација | Форум |Редакција |Претплата

Ма шта кажеш



                               ЛЕП ПРОВОД!



Породице Џејми Нил и Герета Хенда посумњале су на најгоре када је овај пар двадесетпетогодишњака једноставно – нестао. Двоје Американаца отишло је на одмор у Перу и након недељу дана нестало са лица земље. Осим што су њихови мобилони телефони били недоступни, нису се појављивали ни на друштвеним мрежама како је до тад било уобичајено, а активност њихових платних картица била је мртва. Како је раније било случајева пљачкања, киднаповања па и убистава у пограничном пределу Перуа и Еквадора, преплашеним породицама се у потрази за Геретом и Џејми придружило и особље хотела у коме су претходно одседали, домаћа телевизија, па и сама војска Перуа. Месец дана касније, пар се појавио у једном месташцету на северу земље, људи су гледали у њих са неуобичајеном зачуђеношћу.
„Мислили смо да смо им занимљиви јер туристи овде нису тако честа појава”, присећа се двојац. Ускоро су сазнали да су у међувремену постали звезде перуанске хронике. Војска им је обезбедила смештај, храну, лекове и све друге неопходности пре него што је пар и схватио шта се догађа. Момак и девојка су, наиме, за то време истраживали Амазон пловећи кајаком, упознали су домороце који су их примили у своју заједницу у којој су остали неколико недеља уживајући у дивљини и слатком бегу од модерне свакодневице:
„Помало нам је непријатно. Толика брига, а ми смо се све време дивно проводили.”

НЕ ПРИМИЧИ СЕ НАПЕТОМ!


Лични простор је растојање које окружује јединку и невидљивом границом одваја од околине. За већину људи, тај лични простор, онај у који не дозвољавамо већини других да наруше, износи од 20 до 40 центиметара од нашег лица.
Међутим, напети и лоше расположени људи лични простор несвесно проширују. Како је показало недавно објављено опсежно истраживање психолога Кјаре Самбо и Ђандоменика Јанетија, научника с Универзитетског колеџа у Лондону, особе које су напете, или како се каже – под стресом – сваки покушај „уласка” у лични простор мањи од 60 центиметара, прихватају с осећањем још већег узнемирења. Приближавање друге особе доживљавају као својеврсну опасност. Другим речима, чим им се неко примакне, они се уплаше. Како ће одговорити на тај страх, питање је. Дакле, сви који без дозволе желе да им се телесно приближе, треба да знају да је то приближавање с ризиком.

                     ВЕНЧАЊЕ ЗА ГЛАДНЕ


Четрдесет дана пре него што је требало да изговори највеће „да” у свом животу, Американка Тамара Фолер закључила је да њен вереник ипак није „онај прави” и – отказала венчање. Како је скупи ресторан у коме је венчање требало да се одржи био увелико резервисан, а закуп плаћен, родитељи одбегле младе одлучили су да га задрже. Ипак, променили су листу гостију. Уместо родбине и пријатеља, на списку се нашло двеста бескућника Атланте. Када је хуманитарна организација „Хосеа - нахранимо гладне” добила позив од овог брачног пара, мислили су да је у питању само лоша шала. Ипак, месец дана касније, званице су се одазвале на позив на венчање без венчања, а свечани ручак одржан је по свим прописима, додуше без пригодне церемоније.
„Зашто бисмо дозволили да се толика храна протраћи? Овако смо ипак на неки начин уживали у венчању моје ћерке”, рекао је господин Фолер када су му новинари затражили коментар. Ова свечаност добила је и званичан назив – „Прво свечано славље љубави Фловера”, које је одмах заказано и за следећу годину, с тим што ће, уместо брачног пара, средства обезбедити спонзори.

                        ДА ВАС ПОВЕЗЕМО?



У Индији, у којој је број житеља прешао милијарду и двеста милиона, становници муку муче с превозом. За већину Индијаца право је благо ако себи могу да приуште мотоцикл. А ако им пође за руком да набаве двоточкаша с мотором, онда се понашају малтене као да имају велики аутомобил. Доказ је слика ове шесточлане породице, фотографија је направљена на неком од индијских путева. Не само да су се отац, мајка и четворо деце сместили ма мотоцикл, него су повели још и два пса и понели много пртљага. Очигледно им ништа не смета, види се то по њиховом осмеху.

       ЈЕДНЕ ЦИПЕЛЕ, МНОГО ПОТПЕТИЦА

Канадска модна креаторка Тања Хит остварила је сан већине жена. Да стално мењају ципеле, а да заправо имају само неколико пари. Њена замисао врло је једноставна. За одређен модел ципела предвиђен је велики број потпуно различитих потпетица. То, пре свега, подразумева различите боје, али и дебљину, па и висину. Црвене, плаве, широке, уске, високе, ниске... Дакле, потпетице је могућно променити и неколико пута дневно. И ципела изгледа сасвим другачије. Са тридесетак различитих модела и 120 пари потпетица може се доћи до огромног броја комбинација. И? Да ли ће даме уштедети купујући једне ципеле с променљивиом потпетицама? Не нарочито! Ципеле Тање Хит коштају бар три стотине евра, а пар потпетица између 25 и 50 евра!


Илустровао: 
Душан Рељић
број: