Тренутно на сајту

Тренутно су на вези 0 чланова и 4 госта.

Пријављивање

Beograd koga više nema

59623 одговора [Последњи унос]
Милорад
Слика корисника Милорад's
User offline. Last seen 8 years 14 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 21/06/2010
БРИТАНСКО ПОСЛАНСТВО
Унутрашњост британског посланства око 1903.





Британско посланство, 1914. године, срушено у аустријском бомбардовању Београда.

 
Милорад
Слика корисника Милорад's
User offline. Last seen 8 years 14 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 21/06/2010
Није хотел
Француз је написао/ла:
Скоро се појавила ова сличица... Да ли је ово Београд и ако јесте где се налазио овај хотел "Национал "





Мени се чини да ово није хотел, већ је реклама за регистар касе Национал (погледај лево од назива).
Јуниор
Слика корисника Јуниор's
User offline. Last seen 14 years 3 недеља ago. Није присутан
Придружио се: 22/06/2010
Није штрајк...
...ал` не постизавам

Француз је написао/ла:
Скоро се појавила ова сличица... Да ли је ово Београд и ако јесте где се налазио овај хотел "Национал "


У документима Упреве града хотел Национал се помиње 1875. и 1885. године, али без навођења адресе. По адресару из 1923. налази се у Кнез Михаиловом венцу бр. 9.

У овом набрзака јављању ево и нешто за кафанокусце: Барајево у Београдској. Живели!


Varos Kapija
Слика корисника Varos Kapija's
User offline. Last seen 6 years 38 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 21/06/2010
hmmm
Јуниор је написао/ла:
...ал` не постизавам

Француз је написао/ла:
Скоро се појавила ова сличица... Да ли је ово Београд и ако јесте где се налазио овај хотел "Национал "


У документима Упреве града хотел Национал се помиње 1875. и 1885. године, али без навођења адресе. По адресару из 1923. налази се у Кнез Михаиловом венцу бр. 9.



Ako se ne varam Nacional je bio u Pariskoj, na uglu kod Austrijske ambasade. Al to nema veze sa slikom. A i slazem se da mi ona tabla ne lici na hotelsku :)
mz
Слика корисника mz's
User offline. Last seen 10 years 37 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 24/06/2010
Ajd da VAS vidim! Ko je ovo?
 
Život teče dalje, pa čaki kad ga nema
mmilovan
Слика корисника mmilovan's
User offline. Last seen 9 years 39 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 23/06/2010
Olga
 Velika Olga Jančevecka!

A na drugoj slici vidim Duška Jakšića, pored njega je možda Zlata Petković (???), a tu je i Živan Saramandić.
Jedino ne znam za tri ženske osobe... Ona skroz levo mi liči na... ne... valjda nije... ne... nemoguće... http://www.youtube.com/watch?v=FoZD32oD1do
mmilovan
Слика корисника mmilovan's
User offline. Last seen 9 years 39 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 23/06/2010
Теразије?
Гаврило је написао/ла:
Француз је написао/ла:
Скоро се појавила ова сличица... Да ли је ово Београд и ако јесте где се налазио овај хотел "Национал "





Мени се чини да ово није хотел, већ је реклама за регистар касе Национал (погледај лево од назива).


А зграда личи на зачеље задње стране Владисављевићеве Банке на Теразијама. По тој логици (треба проверити) ова сцена би могла да се види из Чумићевог сокачета и дан данас.
mmilovan
Слика корисника mmilovan's
User offline. Last seen 9 years 39 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 23/06/2010
Београдска... али где...
Јуниор је написао/ла:
...ал` не постизавам

Француз је написао/ла:
Скоро се појавила ова сличица... Да ли је ово Београд и ако јесте где се налазио овај хотел "Национал "


У документима Упреве града хотел Национал се помиње 1875. и 1885. године, али без навођења адресе. По адресару из 1923. налази се у Кнез Михаиловом венцу бр. 9.

У овом набрзака јављању ево и нешто за кафанокусце: Барајево у Београдској. Живели!



:beer:

Али, који је то угао? Са Крунском или Његошевом???


Slucajni Setac
Слика корисника Slucajni Setac's
User offline. Last seen 9 years 28 недеља  ago. Није присутан
Придружио се: 21/06/2010
Риунионе
Вероватно је била, ал' ако није, ево за Гавру "Филипсова" говорница 27 март 1941:


Kasina
Слика корисника Kasina's
User offline. Last seen 5 years 3 недеља ago. Није присутан
Придружио се: 26/06/2010
Barajevo
mmilovan је написао/ла:
Јуниор је написао/ла:
...ал` не постизавам

Француз је написао/ла:
Скоро се појавила ова сличица... Да ли је ово Београд и ако јесте где се налазио овај хотел "Национал "


У документима Упреве града хотел Национал се помиње 1875. и 1885. године, али без навођења адресе. По адресару из 1923. налази се у Кнез Михаиловом венцу бр. 9.

У овом набрзака јављању ево и нешто за кафанокусце: Барајево у Београдској. Живели!



:beer:

Али, који је то угао? Са Крунском или Његошевом???




... ugao Beogradske i Krunske ...

Претрага форума

Учитавање